Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Podczas wakcji z GCK ćwiczyliśmy Break Dance

Utworzono dnia 07.08.2023

Warsztaty break dance są świetnym sposobem na naukę tej popularnej formy tańca. Break dance, znany również jako breaking, to dynamiczny i energetyczny styl tańca ulicznego, który powstał w latach 70. XX wieku wśród społeczności afroamerykańskich i latinoamerykańskich w Nowym Jorku.

 

W minionym tygodniu w w GCK w Solcu – Zdroju dzieci z terenu gminy Solec- Zdrój miały możliwość uczestniczyć w trzydniowych warsztatach Break Dance prowadzonych przez Kamila „Żurka” Żurawskiego.

 

Podczas tych warsztatów uczestnicy mieli okazję nauczyć się podstawowych ruchów i kroków, jak również zaawansowanych technik, które są charakterystyczne dla tego stylu tanecznego. Instruktor uczył młodych tancerzy elementów tzw. "toprock" (taniec stojący), "footwork" (taniec na ziemi), "power moves" (akrobatyczne ruchy) oraz "freezes" (statyczne pozycje).

Podczas warsztatów ważne jest, aby poznać także kulturę break dance'u, historię i znaczenie tego stylu tanecznego, ponieważ tańczy się nie tylko ciałem, ale także sercem i duszą. Break dance to nie tylko ruchy, ale również swego rodzaju wyraz artystyczny i sposób na wyrażenie siebie. I to zostało przekazane uczestnikom zajęć.


 

 

 

Autorem zdjęć jest Kamil Żurawski . Więcej zdjęć na  https://www.facebook.com/gcksolec