Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

NOC BIBLIOTEK 2023

Utworzono dnia 09.10.2023

NOC BIBLIOTEK 2023

Tegoroczna już 9 edycja ogólnopolskiej akcji „Noc bibliotek” odbywała się pod hasłem „Absurd nie czytać”, swój udział w akcji zgłosiło ponad 1400 bibliotek z całej Polski.Noc Bibliotek to jedno z największych wydarzeń czytelniczych w Polsce. W niekonwencjonalny sposób zachęca do korzystania z zasobów bibliotek, jako najbliższych instytucji kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, otwartych i dostępnych. W bibliotekach w całej Polsce czekały na czytelników specjalne wydarzenia – niecodzienne spotkania z literaturą.
Również wydarzenie towarzyszące tej akcji zostało zorganizowane przez Bibliotekę Publiczną działającą przy Gminnym Centrum Kultury w Solcu-Zdroju. Do organizacji „Nocy Bibliotek” przyłączyła się także biblioteka szkolna działająca przy Zespole Szkół w Solcu-Zdroju. Dzieci i młodzież ze szkół podstawowych z terenu gminy Solec-Zdrój zostały zaproszone do Gminnego Centrum Kultury, gdzie czekały na nich liczne atrakcje.
Przybyli uczestnicy zostali podzieleni wiekowo. Młodsze dzieci miały zgadywanki i kolorowanki związane z czytaniem, biblioteką i książkami.
Uczniowie klas 4-8 rozpoczęli swoje zajęcia losowaniem drużyn, a właściwie to Tiara Przydziału przydzieliła im odpowiednie Domy, bowiem tegoroczna Noc Bibliotek odbywała się pod znakiem Harry’ego Pottera.  Po uformowaniu się grup, uczestnicy rozwiązywali zagadki, wymyślali magiczne zaklęcia, szkicowali najlepsze różdżki. Zbierali przy tym kolejne literki miejsca, przy którym ukryty był złoty znicz. Jak wiadomo, kto podczas gry w quidditch zdobędzie złoty znicz, to wygrywa cały pojedynek. Było dużo zabawy i uśmiechów.
Dla uczestników organizatorzy przygotowali słodki poczęstunek.
Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nas podczas trwania „Nocy Bibliotek”.
Szczególne podziękowania należą się pani Agnieszce Pałys -Chmurze z Biblioteki Szkolnej przy Zespole Szkół w Solcu-Zdroju za pomoc w organizacji wydarzenia i chęć współdziałania z biblioteką publiczną. Staramy się współpracować. Nasze działania mają na celu popularyzację czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

 

NOC BIBLIOTEK

Utworzono dnia 09.10.2023, 13:00