Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Zapraszamy do naszego Klubu Seniora

Utworzono dnia 01.03.2018

Przy Gminnym Centrum Kultury w Solcu – Zdroju już od ponad dwóch lat działa Klub Seniora. Klub ten zrzesza osoby, które ukończyły 60 lat. Działalność Klubu opiera się głównie na aktywizacji i integracji osób starszych. Przynależność do Klubu daje przede wszystkim możliwość spędzania czasu w miłym towarzystwie, rozwijania swoich zainteresowań i zdolności. Klubowicze razem ćwiczą, uprawiają różne dyscypliny sportowe, spacerują i zwiedzają Polskę. Życie Klubu uatrakcyjniają rozmaite imprezy organizowane z okazji świąt czy rocznic.

Klub Seniora w Solcu – Zdroju działa bardzo prężnie. Po za cyklicznymi spotkaniami seniorzy organizują liczne wycieczki krajoznawcze, wyjazdy do kin, teatrów, itp.  Ponadto dwa razy w  tygodniu spotkają się na gimnastyce dedykowanej specjalnie dla osób starszych. Gimnastykę prowadzą Pani Wanda Rzepecka oraz Pani Katarzyna Kobos. Zajęcia te są bezpłatne. Seniorzy biorą udział również w zajęciach płatnych takich jak np. nauka tańca. Jest to grupa, która wzajemnie zaraża się pozytywną energią i chęcią do działania. Mimo wieku, który w mentalności społecznej kojarzy się z „nic nierobieniem” nasi seniorzy są bardzo aktywni.

                        

Spotkania organizacyjne Soleckiego Klubu Seniora odbywają się w każdą pierwszą środę miesiąca o godz. 15.30 w Gminnym Centrum Kultury w Solcu – Zdroju. Serdecznie zapraszamy do członkostwa w  Klubie osoby, które nie chcą się nudzić i chcą spędzać wolny czas w atrakcyjny sposób, w miłym towarzystwie.