Gminne Centrum Kultury w Solcu - Zdroju

ul. Partyzantów 8a, 28-131 Solec-Zdrój

KLAUZULA INFORMACYJNA DLA KORZYSTAJĄCYCH Z FANPAGE’A w PORTALU FACEBOOK

Na podstawie Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 94/46/WE - RODO, informujemy o przetwarzaniu danych osobowych w związku z korzystaniem z fanpage’a Gminnego Centrum Kultury w Solcu – Zdroju w portalu Facebook.

1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gminne Centrum Kultury w Solcu - Zdroju, ul. Partyzantów 8a, 28-131 Solec Zdrój, telefon: 41 377 60 49, e-mail: gcksolec@gmail.com
  2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych: tel. 663 189 833, adres e-mail: iod.rodo.ochrona@gmail.com
  3. W związku z prowadzeniem przez GCK w Solcu - Zdroju fanpage’a przetwarzamy dane osobowe:
  • osób, które dokonały subskrypcji poprzez kliknięcie „Lubię to” lub „Obserwuj”;
  • osób, które zareagowały na publikowane przez nas posty lub opublikowały komentarz;
  • osób, które przesłały do nas zapytanie poprzez prywatną wiadomość;
  • osób odwiedzających fanpage GCK w Solcu - Zdroju.
  1. Przetwarzaniu podlegają dane, które Pani/Pan opublikowała/ł na swoim profilu, w szczególności imię i nazwisko.
    Dodatkowo, Facebook Ireland Ltd. udostępnia nam informacje dotyczące wyświetlania naszych postów, ich zasięgów, liczby interakcji czy danych demograficznych naszych obserwujących. Tworzone są w oparciu o obserwacje czynione przez Facebook Ireland Ltd. w odniesieniu do Pani/Pana zachowań na fanpage’u GCK w Solcu - Zdroju.
  2. Gminne Centrum Kultury w Solcu - Zdroju dane osobowe przetwarza w celu:

- publikowania postów na fanpage’u;

- prowadzenia dyskusji w ramach komentarzy pod postami;

- udzielania odpowiedzi na prywatne wiadomości;

- informowania o naszej działalności i naszych usługach;

- statystycznym (poprzez analizę danych na temat aktywności użytkowników fanpage’a).
W tych przypadkach podstawą przetwarzania jest prawnie uzasadniony interes GCK w Solcu - Zdroju (art. 6 ust. 1 lit. f RODO), oraz realizacja obowiązków, które nakładają na nas przepisy prawa (art. 6 ust. 1 lit. c RODO).

1. Podanie danych przez Panią/Pana jest dobrowolne, jednak ze względu na zasady działania portalu Facebook jest nieodłącznie związane z subskrypcją fanpage’a, komentowaniem czy reagowaniem na posty lub wysłaniem do nas prywatnej wiadomości.
    W przypadku przeglądania fanpage’a przez zalogowanego użytkownika dane statystyczne zbierane są automatycznie przez Facebook Ireland Ltd.
  2. W związku ze specyfiką działania Facebook’a dane osobowe mogą być udostępniane spółkom z grupy operatora obsługującego ten portal.
    Dane mogą zostać także udostępnione organom władzy publicznej, jeśli taki obowiązek spoczywał będzie na GCK w Solcu – Zdroju w świetle obowiązujących przepisów prawa.
  3. Dane przetwarzane w oparciu o prawnie uzasadniony interes GCK w Solcu - Zdroju przetwarzane będą do czasu skutecznego wniesienia przez Panią/Pana sprzeciwu lub ustania celu przetwarzania (za wyjątkiem danych statystycznych, do których dostęp mamy przez okres 2 lat);
    Dane przetwarzane w celu realizacji obowiązków wynikających z przepisów prawa – przez okres wynikający z tych przepisów.
    W każdej chwili Pani/Pan może przestać obserwować nasz fanpage, jak również usunąć opublikowane przez siebie komentarze.
  4. Przysługuje Pani/Panu prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania oraz usunięcia, jak również do żądania ograniczenia przetwarzania.
    Jeśli przetwarzanie opiera się na Naszym prawnie uzasadnionym interesie, może Pani/Pan wnieść sprzeciw wobec przetwarzania swoich danych osobowych.
    Aby zrealizować te prawa, prosimy o kontakt z GCK w Solcu - Zdroju (dane kontaktowe podaliśmy na początku tej informacji).
  5. Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzamy dane osobowe niezgodnie z prawem.
  6. GCK w Solcu - Zdroju nie będzie przekazywał danych do państw trzecich (poza Europejski Obszar Gospodarczy) lub organizacji międzynarodowych. Jednak, specyfika działania Facebook ’a i jego międzynarodowy charakter powodują, że możliwy jest transfer danych poza EOG (nie jest to zależne od GCK w Solcu - Zdroju).
  7. W toku przetwarzania nie będzie dochodzić do zautomatyzowanego podejmowania decyzji, w tym profilowania.

Utworzono dnia: 06.07.2021
Dokument wprowadził:
Ewa Frączek
Dokument opublikował:
Ewa Frączek
Dokument wytworzył:
Zbigniew Kolus - Inspektor Ochrony Danych
Podmiot udostępniający informację:
Gminne Centrum Kultury

Historia publikacji

• 06.07.2021 11:50, Administrator
    Edycja strony: KLAUZULA INFORMACYJNA DLA KORZYSTAJĄCYCH Z FANPAGE’A w PORTALU FACEBOOK