Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Promocja w iście wojskowej oprawie!

Utworzono dnia 26.02.2020

W sobotę 22.02 w Gminnym Centrum Kultury w Solcu-Zdroju miała miejsce premiera książki Jana Chruślińskiego ,,Złapcie go!". Autor to znany w środowisku literackim pisarz, publicysta i historyk. Laureat wielu nagród m. in. nagrody literackiej im. Stefana Żeromskiego (2014 r.).

Jego najnowsza pozycja opowiada o przygodach żołnierzy Ludowego Wojska Polskiego w humorystycznym wydaniu. Relacje na lini przełożony-szeregowi wprowadzają nas w iście barejowski klimat. Smaczku wszystkiemu dodaje fakt, że opowiedziane przygody wydarzyły się naprawdę.

Fragmenty ,,Złapcie go!" poznaliśmy podczas sobotniej promocji, a przeczytał je dla nas sam autor.

Promocji książki towarzyszył koncert Wojskowego Zespołu Wokalnego ,,Konsonans" w skłądzie Jarosław Banasik, Sylweriusz Tomalski, Rafał Rój oraz Mariusz Maliga. Zespół w tym roku świętuje swoje dziesięciolecie istnienia. W trakcie podpisywania książek przez autora mogliśmy posłuchać kunsztu muzycznego Andrzeja Pisuli, który przygrywał publiczności na saksofonach oraz akordeonie. Warto dodać, że Pan Andrzej pełnił w przeszłości urząd burmistrza Kazimierza Dolnego.

 

Spotkanie promocyjne cieszyło się dużym zainteresowaniem. Czytane fragmenty budziły duże salwy śmiechu. Konceret muzyków spotkał się z dużym aplauzem publiczności.