Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Dzień Kobiet w Solcu-Zdroju.

Utworzono dnia 10.03.2020
   ,,Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta". Słowa Napoleona Bonaparte idealnie komponują się z atmosferą jaką niesie za sobą Dzień Kobiet. To znakomita okazja, by podziękować naszym Paniom za codzienny trud i obecność w naszym życiu. Tradycyjnie i w tym roku Wójt Gminy Solec-Zdrój Pan Adam Pałys wspólnie z Gminnym Centrum Kultury w Solcu-Zdroju przygotowali dla przedstawicielek ,,płci pięknej" miłą niespodziankę.
 
   Był nią niesamowity spektakl ,,Separacja", przedstawiający małżeństwo z 10-letnim stażem, które weszło w fazę kryzysu. Z racji dzielenia wspólnego mieszkania pomiędzy parą dochodzi do wielu zabawnych sytuacji. W rolę aktorów wcielili się Mariusz Marczyk oraz Monika Chrzanowska.
 
   Dwugodzinny spektakl cieszył się ogromnym zainteresowaniem Pań, które tłumnie odwiedziły salę widowiskową Gminnego Centrum Kultury w Solcu-Zdroju. W imieniu Wójta Gminy Solec-Zdrój Adama Pałysa, życzenia wszystkim Paniom złożył zastępca wójta Piotr Kalita. Każda z kobiet otrzymała pamiątkowego tulipana – symbol tego wyjątkowego dnia. Na zakończenie wieczoru można było skorzystać z bufetu kawowego oddając się miłym, kobiecym pogaduchom.